Headliners Competition Schedule
March 6-8
Woonsocket High School
777 Cass Avenue, Woonsocket, RI
Friday Session 1
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
5:09 PM 6:09 PM #4 Jumpin Kate Mould Solo
5:15 PM 6:15 PM #6 No Lovin Avery Caggiano Solo
5:21 PM 6:21 PM #8 I Wanna Dance With Somebody Emily Arthur Solo
5:30 PM 6:30 PM #11 When The Party's Over Hartley Peck Solo
5:42 PM 6:42 PM #15 In My Head Sloane Rosen Solo
5:45 PM 6:45 PM #16 Crazy In Love Andréa Georgenes Solo
5:51 PM 6:51 PM #18 Torn Sara Anastasi Solo
6:30 PM 7:30 PM #31 Grains Amy Sterling Solo
6:33 PM 7:33 PM #32 If I'm Being Honest Hope Weldon Solo
6:57 PM 7:57 PM #40 Business Of Love Hartley Peck Solo
7:13 PM 8:13 PM #42 No Man Abby Gurevich Solo
7:16 PM 8:16 PM #43 Santa Baby Scarlett Pigeaud Solo
7:43 PM 8:43 PM #52 All I Ask Kailey Wu
7:55 PM 8:55 PM #56 Anastasia Sloane Rosen Solo
8:04 PM 9:04 PM #59 Sorry Danielle Cohen Solo
8:13 PM 9:13 PM #62 Sarasvati Scarlett Pigeaud Solo
8:22 PM 9:22 PM #65 Show Off Hope Weldon Solo
8:28 PM 9:28 PM #67 Dopamine Amy Sterling Solo
8:31 PM 9:31 PM #68 Otto Danielle Cohen Solo
8:34 PM 9:34 PM #69 Never Tear Us Apart Andréa Georgenes Solo
AWARDS 9:45 PM
Saturday Session 1
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
7:00 AM 8:12 AM #104 Witch Doctor Trio T (Audrey, Mia, Brett)
7:00 AM 8:16 AM #105 Oh The Places I'll Go Trio S (Ashlyn, Ella, Kalyse)
7:00 AM 8:30 AM #109 Run Boy Run Elite Acro Line
7:00 AM 8:53 AM #115 Dots Trio K (Erin, Juliana, Kaylin)
7:00 AM 8:56 AM #116 One Moment In Time Trio L (Eliza, Juliette, Nina)
7:00 AM 9:00 AM #117 Waiting Around Duo J (Sydney, Vivian)
7:03 AM 9:03 AM #118 Caving Trio I (Hayley, Jessica, Lara)
7:24 AM 9:24 AM #124 Jungle Trio E (Addison, Sophie, Vera)
7:28 AM 9:28 AM #125 Copycat Duo M (Felitcia, Nina)
7:43 AM 9:43 AM #146 When He's Home Senior Elite Lyrical Line
8:17 AM 10:17 AM #133 Voodoo Production A (Senior)
8:46 AM 10:46 AM #140 I Ran Trio F (Abby, Hartley, Olivia)
8:50 AM 10:50 AM #141 More Duo G (Ella, Lea)
8:53 AM 10:53 AM #142 Selfish Duo A (Jasmine, Scarlett)
9:06 AM 11:06 AM #144 The Fortune Teller Production B (Mini, Petite & Junior)
AWARDS 11:45 AM
Saturday Session 2
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
11:47 AM 12:47 PM #210 How Sweet It Is Alana Kohli Solo
11:50 AM 12:50 PM #211 Miracle Neve Taslakov Solo
11:53 AM 12:53 PM #212 Queen Bee Hannah Zwelling Solo
11:59 AM 12:59 PM #214 Boss Ariella Varano Solo
12:08 PM 1:08 PM #217 Baby I'm A Star Natalie Hall Solo
12:14 PM 1:14 PM #219 Hit The Road Jack Melanie Cohen Solo
12:35 PM 1:35 PM #226 Dock Of The Bay Arianna Viale Solo
12:38 PM 1:38 PM #227 Your Song Addison Black Solo
12:47 PM 1:47 PM #230 Half The World Away Emily Sonneborn Solo
12:50 PM 1:50 PM #231 Shooting Star Sienna Glickman Solo
12:53 PM 1:53 PM #232 Somewhere Only We Know Megan Kohli Solo
1:05 PM 2:05 PM #236 Model Behavior Reese Plofsky Solo
1:27 PM 2:27 PM #240 No Roots Paige Fields Solo
1:30 PM 2:30 PM #241 Dreaming Trio U (Emily, Melanie, Sienna)
1:37 PM 2:37 PM #243 Shake The Room Trio O (Arielle, Hannah, Natalie)
1:41 PM 2:41 PM #244 If Only Duo N (Arianna, Neve)
1:48 PM 2:48 PM #246 Look At Me Duo R (Alana, Megan)
1:58 PM 2:58 PM #249 Yesterday Trio P (Addison, Molly, Reese)
2:18 PM 3:18 PM #255 Hallelujah Juliette Wing Solo
2:21 PM 3:21 PM #256 Hit Me With A Hot Note Eliza Euse Solo
2:39 PM 3:39 PM #262 When I Was Older Nina Kelly Solo
2:42 PM 3:42 PM #263 Ghost In The Wind Juliana Gorman Solo
3:03 PM 4:03 PM #270 Cold Hearted Snake Felitcia Aliprantis Solo
3:09 PM 4:09 PM #272 As Long As You Love Me Nina Kelly Solo
3:33 PM 4:33 PM #280 You Should See Me In A Crown Felitcia Aliprantis Solo
3:46 PM 4:36 PM #281 Tomorrow Kaylin Salvatici Solo
AWARDS 4:50 PM
Saturday Session 3
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
4:53 PM 5:53 PM #301 The Line Sydney Carner Solo
4:56 PM 5:56 PM #302 EET Lara Kislal Solo
5:08 PM 6:08 PM #306 Hollow Hayley Butler Solo
5:15 PM 6:14 PM #308 Runaway Vivian Massey Solo
5:23 PM 6:23 PM #311 Where's My Love Jessica Sterling Solo
5:32 PM 6:32 PM #314 Mama Knows Best Ella DePratti Solo
6:20 PM 7:20 PM #330 Hope Erin Grogan Solo
6:23 PM 7:23 PM #331 Flowers Sophie Kipling Solo
6:29 PM 7:29 PM #333 This Is My Hand Vera Gorman Solo
7:15 PM 8:15 PM #345 The Golden Age Jasmine Teng Solo
7:24 PM 8:24 PM #348 Burn Addison Scully Solo
7:36 PM 8:36 PM #352 Party Girl Olivia Montemayor Solo
7:57 PM 8:57 PM #359 Toy Jasmine Teng Solo
8:21 PM 9:21 PM #367 Turning Tables Sophie Kipling Solo
8:42 PM 9:42 PM #374 Toxic Lea Gruen Solo
AWARDS 10:15 PM
Sunday Session 1
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
7:00 AM 8:03 AM #401 Itsy Bitsy Spider Mini Core Tap
7:00 AM 8:14 AM #404 Let's Have A Kiki Senior Core Jazz
7:00 AM 8:17 AM #405 Money Petite Core Hip Hop
7:00 AM 8:28 AM #408 Turn It Up Mini Core Hip Hop
7:00 AM 8:42 AM #412 Black And Gold Petite Core Jazz
7:00 AM 8:50 AM #414 Americano Senior Elite Lg Jazz 13-15
7:00 AM 9:00 AM #417 Black Magic Mini Core Jazz
7:25 AM 9:25 AM #424 All That Jazz Senior Elite Sm Jazz 16-19
8:10 AM 10:10 AM #432 Hands Free Senior Core Hip Hop
8:14 AM 10:14 AM #433 JT Senior Elite Hip Hop
8:37 AM 10:37 AM #439 Lessons Senior Elite Sm Contemporary
8:40 AM 10:40 AM #440 McDonalds Petite Core Tap
8:55 AM 10:55 AM #444 Soul Duo H (Emily, Kate)
8:59 AM 10:59 AM #445 Distance Trio D (Andréa, Danielle, Sloane)
9:10 AM 11:10 AM #448 Unraveling Duo C (Amy, Hope)
9:13 AM 11:13 AM #449 For The Money Duo B (Kailey, Sara)
9:42 AM 11:42 AM #457 Long Wind Senior Core Contemporary
9:46 AM 11:46 AM #458 Naeem Senior Elite Lg Contemporary
10:10 AM 12:10 PM #464 Whip It Senior Elite Lg Jazz 16-19
AWARDS 12:15 PM
Sunday Session 2
Arrival
Time
Performance Time Entry # Dance Title Group
12:18 PM 1:18 PM #501 Catch Me Ashlyn Rovelli Solo
12:21 PM 1:21 PM #502 In His Kiss Audrey Fortunato Solo
12:37 PM 1:37 PM #507 Maniac Ella Barbin Solo
11:53 AM 1:53 PM #512 Friend Like Me Mini Intensive Jazz
12:16 PM 2:16 PM #519 Young Love Mini Intensive Hip Hop
12:20 PM 2:20 PM #520 Nickelodeon Junior Elite Hip Hop
12:44 PM 2:44 PM #527 Little Red Nightmare Junior Elite Acro
1:01 PM 3:01 PM #529 Java Time Mini Intensive Tap
1:33 PM 3:33 PM #538 Paint It Black Junior Elite Jazz
1:58 PM 3:58 PM #545 Proud Mary Senior Elite Sm Jazz 13-15
2:23 PM 4:23 PM #552 Man With A Hex Senior Core Tap
2:26 PM 4:26 PM #553 Sing! Senior Elite Tap
AWARDS 4:45 PM