Recital Dress Rehearsal Schedule's

Friday, May 10
3:45-6:00 PM
Please arrive at 3:30 pm

1 Elite Large Jazz 13-15 Wednesday 6:40 Miss Melissa
2 Pink Team Jazz Monday 3:40 Miss Danielle
3 Senior Modern Monday 7:40 Miss Nicole
4 Elite Large Modern 13-15 Monday 7:40 Miss Danielle
5 Teen Jazz Wednesday 6:40 Miss Alyssa
6 Advanced Senior Hip Hop Thursday 8:40 Miss Emily
7 Elite Small Lyrical 16-19 Thursday 6:40 Miss Britany
8 Elite Small Lyrical 13-15 Tuesday 7:40 Miss Britany
9 Pink Team Hip Hop Thursday 3:40 Miss Nichole
10 Senior Lyrical Thursday 8:40 Miss Britany
11 Teen Modern Monday 6:40 Miss Nicole
12 Advanced Senior Jazz Tuesday 6:40 Miss Melissa
13 Elite Tap Saturday 1:00 Miss Melissa
14 Teen/Senior Tap Wednesday 4:40 Miss Melissa
15 Pink Team Ballet Thursday 4:40 Miss Britany
16 Elite Small Hip Hop 13-15 Thursday 5:40 Miss Emily
17 Advanced Senior Lyrical Thursday 7:40 Miss Britany
18 Teen/Senior Acro Wednesday 5:40 Miss Melissa
19 Elite Small Jazz 16-19 Tuesday 8:40 Miss Melissa
20 Pink Team Acro Monday 4:40 Miss Danielle
21 Teen Lyrical Thursday 5:40 Miss Britany
22 Elite Acro Line Wednesday 5:40 Miss Danielle
23 Trio K (Audrey, Brett, Mia) COMPETITION Miss Nichole
24 Teen Hip Hop Thursday 6:40 Miss Emily
25 Senior Hip Hop Thursday 7:40 Miss Emily
26 Trio Q (Felitcia, Camryn, Nina) COMPETITION Miss Nichole
27 Elite Large Jazz 16-19 Tuesday 7:40 Miss Melissa
28 Teen Ballet Monday 5:40 Miss Colleen
29 Elite Small Jazz 13-15 Wednesday 7:40 Miss Melissa
30 Trio P (Juliette, Eliza, Kaylin) COMPETITION Miss Danielle
31 Senior Ballet Monday 6:40 Miss Colleen
32 Senior Ballet Monday 8:40 Miss Colleen
33 Duo N (Erin, Lea) COMPETITION Miss Danielle
34 Pointe Saturday 10:30 Miss Marisa

Thursday, May 16
4:00-6:30 PM

Please arrive at 3:30 pm

1 Pre Team Ballet/Jazz Tuesday 3:40 Miss Amie
2 Recreational Acro/Jazz 4-5 years Friday 3:40 Miss Marisa
3 Recreational Ballet/Tap 4-5 years
Recreational Ballet/Jazz 4-5 years
Wednesday 3:40
Thursday 3:40
Miss Britany
4 Recreational Ballet/Jazz 5-7 years Saturday 11:30 Miss Marisa
5 Mini Core Hip Hop Monday 5:40 Miss Nichole
6 Petite Core Ballet Thursday 5:40 Miss Colleen
7 Elite Junior Ballet Tuesday 4:40 Miss Colleen
8 Duo L (Jessie, Taylor) COMPETITION Miss Alyssa
9 Duo R (Morgan, Sydney) COMPETITION Miss Amie
10 Recreational Ballet/Jazz 6-8 years Monday 4:40 Miss Taylor
11 Recreational Ballet/Tap 6-8 years Friday 4:40 Miss Marisa
12 Mini Core Jazz Monday 3:40 Miss Alyssa
13 Petite Core Hip Hop Thursday 4:40 Miss Emily
14 Elite Junior Acro Tuesday 3:40 Miss Danielle
15 Trio O (Ella, Emily, Sophie) COMPETITION Miss Britany
16 Trio H (Sloane, Danielle, Abby) COMPETITION Miss Melissa
17 Recreational Ballet/Jazz 8-10 years Friday 5:40 Miss Marisa
18 Pre Team Acro/Hip Hop Tuesday 4:40 Miss Britany
19 Mini Core Acro Monday 4:40 Miss Camryn
20 Petite Core Modern Tuesday 5:40 Miss Danielle
21 Elite Junior Modern Thursday 5:40 Miss Danielle
22 Trio E (Sloane, Andrea, Amy) COMPETITION Miss Sarah
23 Duo B (Scarlett, Sarah D) COMPETITION Miss Danielle
24 Mini Core Ballet Monday 5:40 Miss Alyssa
25 Petite Core Acro Tuesday 4:40 Miss Danielle
26 Elite Junior Jazz Wednesday 3:40 Miss Danielle
27 Duo A (Camryn, Allie) COMPETITION Miss Danielle
28 Duo I (Jasmine, Chase) COMPETITION Miss Nichole
29 Petite Core Jazz Tuesday 3:40 Miss Britany
30 Duo T (Mia, Ella) COMPETITION Miss Danielle
31 Elite Junior Hip Hop Thursday 3:40 Miss Emily
32 Duo C (Sara, Kailey) COMPETITION Miss Melissa
33 Trio D (Steph, Andrea, Vera) COMPETITION Miss Emily
34 Trio S (Vivian, Arianna, Addison) COMPETITION Miss Amie
35 Trio J (Addison, Olivia, Juliana) COMPETITION Miss Nichole
36 Duo M (Haley, Lara) COMPETITION Miss Amie
37 Recreational Teen Hip Hop Wednesday 6:40 Miss Britany
38 Production - Candy Land    
39 Production - Pandora's Box    
40 Senior Dance